Tracisz tkankę tłuszczową, ale co ze skórą? Czyli jak zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej wzmocnią efekt i poprawią napięcie skóry

Częstym problemem związanym z odchudzaniem jest utrata jędrności skóry, a nawet jej wiotkość. Podczas procesu odchudzania dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej, w wyniku czego pod skórą powstaje tzw. „wolna przestrzeń”. Skóra potrzebuje czasu, aby dostosować się do zmian i „skurczyć”. Jednocześnie należy pamiętać, że wraz z wiekiem mechanizmy autoregeneracyjne skóry są mniej wydolne, a włókna podporowe skóry – kolagenowe i elastynowe, tworzące we wnętrzu skóry swoiste „rusztowanie” tracą swoją elastyczność, pozwalając lokalnie nagromadzonej tkance tłuszczowej na rozciągnięcie skóry. Im skóra była bardziej rozciągnięta, ze względu na dużą ilość tłuszczu, tym więcej czasu będzie potrzebowałaby wrócić do formy. Na szczęście zarówno medycyna estetyczna, jak i kosmetologia estetyczna oferuje szereg bezinwazyjnych i mało inwazyjnych zabiegów ujędrniających skórę i modelujących sylwetkę.

ENDERMOLOGIA

To zabieg z zastosowaniem technologii masażu podciśnieniowego wzbogaconej niskoczęstotliwościowymi drganiami akustycznymi, który, w zależności od zastosowanego protokołu, wykorzystywany jest w ujędrnieniu skóry, drenażu limfatycznym, redukcji nadmiaru wody i obrzęków, modelowaniu sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu i widoczności blizn. W przypadku zabiegu ujędrniania, rolki głowicy rozwijają fałdę skórną, a stymulacja fibroblastów wzmacnia sieć włókien kolagenu i elastyny, co z kolei pozwala na zniwelowanie obwisłej skóry. Podczas zabiegu pacjent ubrany jest w specjalny kombinezon „Endermowear”, który nie tylko zwiększa komfort i higienę podczas samego zabiegu, ale również chroni skórę przed urazami mechanicznymi, zaciąganiem włosków, podszczypywaniem i niepożądanym w tym zabiegu „zaciąganiem” i „rozciąganiem” skóry.

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

To jednoczesne zastosowanie działania dwóch zabiegów – radiofrekwencji (fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych – RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). Radiofrekwencja powoduje mocne ogrzanie skóry właściwej, tym samym wywołując szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, w którym wykorzystuje się kartridż z mikroigłami do kontrolowanego mechanicznego pobudzenia skóry, co także stymuluje procesy naprawcze. Połączenie obu technologii pozwala na dokładne, celowane uruchomienie procesów odnowy w skórze właściwej na odpowiedniej głębokości, dając efekt silnego napięcia i ujędrnienia skóry. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Z powodzeniem stosowany jest przy skórze zwiotczałej i mało napiętej na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pośladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu).

TECHNOLOGIA HIFU – SONOQUEEN

To urządzenie opierające swoje działanie na technologii  HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound – skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości) służące do przeprowadzania niechirurgicznego liftingu ciała. Wiązka fali ultradźwiękowej dociera do trzech warstw, tj. skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej, gdzie wywołuje punkty termicznej koagulacji. To z kolei błyskawicznie pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, jednocześnie skracając rozciągnięte włókna kolagenowe i obkurczając tkanki. W ten sposób stopniowo uzyskujemy efekt ujędrnienia skóry.

Technologia pozwala na opracowanie protokołów zabiegowych w obrębie talii, brzucha i boczków, pośladków, bryczesów, wewnętrznej strony ud, ramion oraz podwójnego podbródka.

W związku ze skróceniem włókien kolagenowych, efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, jednak na właściwy rezultat liftingu w postaci napięcia skóry trzeba poczekać od kilku miesięcy do pół roku.

Udostępnij wpis:

Facebook
X
LinkedIn
WhatsApp
Drukuj

Sprawdź również: