Nasz zespół

Nasz zespół to starannie dobrani lekarze oraz kosmetolodzy z różnych dziedzin.

Team Member Mgr Dawid Żyzny Fizjoterapeuta
Team Member
Mgr Dawid Żyzny
Fizjoterapeuta

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunku fizjoterapia, specjalizujący się w rehabilitacji schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu, w tym kręgosłupa i stawów. Ukończył liczne kursy zawodowe, w tym Terapia Manualna wg Kaltenborn – Evjenth i IASTM – Narzędziowa Terapia Tkanek Miękkich. Ponadto zrealizował liczne szkolenia w zakresie metodyki wykonywania zabiegów i obsługi sprzętu fizykoterapeutycznego (Endermologia w fizjoterapii, Zabieg szoku termicznego CryoTSchock w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych, Terapia falą uderzeniową, Terapia polem magnetycznym wysokiej intensywności SIS, Terapia radiofrekwencją TR-Therapy, Drenaż limfatyczny mechaniczny, Laseroterapia wysokiej częstotliwości).

Od młodzieńczych lat regularnie trenował piłkę nożną, oraz sporty siłowe, co kontynuuje do tej pory. Łącząc pasję do sportu oraz specjalistyczną wiedzę z zakresu fizjoterapii, realizuje programy przygotowujące do zawodów, jak również potreningowe, odnowy biologicznej.

W swojej codziennej praktyce realizuje zabiegi terapii manualnej, kinezyterapii indywidualnej, masażu leczniczego oraz zabiegi z zakresu fizykoterapii, a także rehabilitacji po zabiegach artroskopowych kolana.

Team Member Dr N. Med. Roman Walo Specjalista drugiego stopnia w zakresie ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII
Team Member
Dr N. Med. Roman Walo
Specjalista drugiego stopnia w zakresie ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII

Specjalista drugiego stopnia w zakresie ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII. W 1985 roku ukończył Śląską Akademię Medyczną, następnie rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.
W 1994 roku zdobył specjalizację w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu (II st.).
Od 1996 roku doktor Walo pełni obowiązki zastępcy ordynatora Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.
Dr n.med. Roman Walo:
-Udziela porad i konsultacji w zakresie schorzeń narządu ruchu.
-Diagnozuje i leczy pacjentów ze schorzeniami i urazami kończyn dolnych.
-Przeprowadza kwalifikacje oraz wykonuje zabiegi endoprotezoplastyki stawów biodrowych czy chirurgicznego leczenia deformacji stóp.
-Wykonuje zabiegi z zakresu ostrzykiwania stawów kwasem hialuronowym.

Team Member Ewa Lange Kosmetolog
Team Member
Ewa Lange
Kosmetolog

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.
Ewa od dekady zajmuje się masażem i jego liftingującym wpływem na skórę oraz zabiegami oczyszczająco-odżywiającymi.
Obecnie specjalizuje się w masażu Kobido, ujędrniająco-liftingujących masażach twarzy i ciała, drenażu limfatycznym, kinesiotapingiem estetycznym, akupunkturze kosmetologicznej oraz w zabiegach oczyszczająco-odżywczych.

Team Member
Lek. Med. Maryla Furmańczyk
Otolaryngolog

Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1987 roku uzyskała specjalizację I stopnia w dziedzinie Otolaryngologii. Od 2000 roku do chwili obecnej Otolaryngolog w NZOZ Przychodnia Lekarska w Kruszynie, a także NZOZ w Kłomnicach. Od 2004 roku również w „Strefa Medycyny Pawełczak” Spółka Jawna Częstochowa.

Team Member Lek. Med. Ewa Włodarczyk Lekarz medycyny rodzinnej
Team Member
Lek. Med. Ewa Włodarczyk
Lekarz medycyny rodzinnej

W 1996 roku ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. W 2014 roku uzyskała specjalizację z medycyny rodzinnej.

Team Member
Mgr Joanna Kałużny
Psychoterapeuta

Absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego na kierunku Psychoterapia.

Team Member Mgr Zofia Rykała Psycholog dziecięcy
Team Member
Mgr Zofia Rykała
Psycholog dziecięcy

Psycholog ze specjalnością w zakresie psychologii wychowawczej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Korekcyjno – Kompensacyjnej. Posiada dyplom nauczyciela dyplomowanego oraz pierwszy stopień specjalizacji zawodowej w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej dzieciom i młodzieży. Odbyła liczne kursy i szkolenia z zakresu pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Team Member Lek. Med. Marek Stachowicz Radiolog, internista
Team Member
Lek. Med. Marek Stachowicz
Radiolog, internista

Dyplom lekarza zdobył w 1987 roku. Od 1995 roku posiada specjalizację drugiego stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych. Specjalizuje się w dziedzinie radiologii. Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu ultrasonografii ogólnej, naczyń, echokardiografii i układu ruchu.

Team Member
Lek. Med. Grzegorz Sztolcman
Chirurg

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Akademii Medycznej (dyplom lekarza uzyskał w 1988 roku), lekarz specjalista chirurgii ogólnej (drugiego stopnia) oraz chirurgii plastycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Specjalizację z chirurgii plastycznej ukończył w Klinice Chirurgii Plastycznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie pod okiem wielu profesorów i specjalistów z Polski, UE czy Kanady. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte dzięki czynnej praktyce oraz licznym kursom, sympozjom i szkoleniom, zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Team Member Lek. Med. Beata Basa-Olszak Lekarz medycyny estetycznej
Team Member
Lek. Med. Beata Basa-Olszak
Lekarz medycyny estetycznej

W 2012 roku ukończyła podyplomowe studia w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach w zakresie kosmetologii lekarskiej.
Od tego czasu rozwija swoje umiejętności, uczestnicząc w wielu szkoleniach, konferencjach i warsztatach w Polsce oraz zagranicą.
Wykonuje szerokie spektrum zabiegów, które poprawiają wygląd i kondycję skóry u pacjentów. Uważa, że medycyna estetyczna to nie tylko dobry plan zabiegowy i dbanie o skórę, ale także propagowanie właściwego stylu życia. W ten sposób można osiągnąć najlepsze efekty.

Team Member Lek. Med. Aleksandra Olejarska Lekarz medycyny estetycznej
Team Member
Lek. Med. Aleksandra Olejarska
Lekarz medycyny estetycznej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pasjonatka medycyny estetycznej i regeneracyjnej, którą zajmuje się aktywnie od 2017 roku. W trakcie specjalizacji z Chirurgii Ogólnej. Połączenie wiedzy i umiejętności z zakresu obu dziedzin medycyny gwarantuje profesjonalne i holistyczne podejście do pacjenta, a troska zarówno o aspekty medyczne jak i walory estetyczne - zapewniają bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów i ich naturalne efekty.
Swoje umiejętności z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej doskonali pod okiem specjalisty chirurgii plastycznej, prof. wizytującego ZSMU Christoffera Ingvesa.
Sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc także czynny udział w licznych kongresach oraz certyfikowanych szkoleniach i kursach z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej w Polsce i poza jej granicami.

Team Member
Lic. Martyna Chamerska
Kosmetolog

Ukończyła Kosmetologię na Narodowym Uniwersytecie Farmaceutycznym w Charkowie – Ukraina. Ukończone kursy i szkolenia:
Zabieg kriolipolizy i szoku termicznego - szkolenie techniczne i aplikacyjne,
szkolenie „Endermologia LPG Alliance - Szkolenie techniczne i aplikacyjne umożliwiające pracę z systemem LPG Alliance”
„Wszystko o peelingach – peelingi enzymatyczne, peelingi kwasowe – AHA, BHA, TCA, retinol”
Szkolenie „Zabiegi wyszczuplające, modelujące i antycellulitowe z zastosowaniem kosmetyków marki Dermagenetic”
Szkolenie „Przegląd zabiegów kosmetycznych dla skóry problematycznej i trądzikowej z zastosowaniem kosmetyków marek ARCO COSMETICI, DR KRAUT oraz INTER COSMETICS”
Szkolenie „Zabiegi pielęgnacyjne przy zaburzeniach pigmentacji skóry, usuwanie przebarwień”
Szkolenie „Mezoterapia”
Derma stempel. Meso-roller INTERCOSMETIC
„Zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało z zastosowaniem kosmetyków DENOVA PRO”
Szkolenie „Stylizacja oprawy oka – henna brwi, laminacja brwi”
- INTERCOSMETICS
„Mezoterapia igłowa i bezigłowa”
Szkolenie „Depilacja woskiem u mężczyzn”
Szkolenie „Zabiegi na szyję i dekolt z zastosowaniem kosmetyków marki Dermagenetic”
Szkolenie „Zastosowanie kwasów i peelingów chemicznych w kosmetologii z zastosowaniem produktów marki Dermagenetic”
Kurs „Kosmetologia praktyczna. Kosmetologia sprzętowa” 20.11.2016 – 01.02.2017

Team Member
Led. Med. Artur Jędrzejewski
Psychiatra

Jego doświadczenie zawodowe w psychiatrii sięga 1997 roku, kiedy to rozpoczął staż, a potem pracę w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu, gdzie miał możliwość zetknięcia się, diagnozowania i leczenia różnorodnych zaburzeń i chorób psychicznych. Poznawanie bogatego wnętrza psychiki ludzkiej oraz schorzeń sfery psychicznej stało się jego pasją, a pomoc ludziom w radzeniu sobie z problemami jest jego misją. Uzyskał specjalizację z psychiatrii, odbył również czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się leczeniem nerwic, depresji, psychoz, uzależnień oraz problemów osobowościowych.

Team Member
Lek. Med. Włodzimierz Koniarski
Psychiatra

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, Wydział Lekarski 1994-2000, tytuł naukowy: lekarz medycyny, specjalizacja z zakresy psychiatrii
2009.

Team Member
Lek. Med. Andrzej Krempaszanka
Chirurg

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii dziecięcej.

Team Member
Mgr Bogusława Krempaszanka
Logopeda

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe z dziedziny logopedii i neurologopedii.

Team Member
Mgr Grażyna Kisiel-Sojda
Neurologopeda
Team Member
Jana Trofymenko
Masażystka

Specjalizuje się w następujących zabiegach: masaż klasyczny, relaksacyjny, antycellulitowy, taping antycellulitowy, masaż bańką chińską. Masaż Kobido i taping – efektem jest uzyskanie naturalnego liftingu.

Team Member Lic. Helena Wilk Licencjonowana pielęgniarka
Team Member
Lic. Helena Wilk
Licencjonowana pielęgniarka

Licencjonowana pielęgniarka posiadająca ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe oraz specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego. Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania w Częstochowie na kierunkach Pielęgniarstwo oraz Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Swoje doświadczenie zdobyła podczas pracy na szpitalnych oddziałach chirurgii urazowej, neurologii, chorób wewnętrznych, jak również podczas wieloletniej pracy w przychodni. Poza realizacją świadczeń pielęgniarskich, z sukcesem realizuje programy zdrowotne i badania kliniczne w Strefie Medycyny.

Team Member Poł. Barbara Baran Dyplomowana położna
Team Member
Poł. Barbara Baran
Dyplomowana położna
Team Member Iwona Olczyk Rejestratorka Medyczna
Team Member
Iwona Olczyk
Rejestratorka Medyczna
Team Member Mgr Ewa Juszczyk Psycholog, Psycholog dziecięcy
Team Member
Mgr Ewa Juszczyk
Psycholog, Psycholog dziecięcy
Team Member Mgr Joanna Jatulewicz Psycholog, Psychoterapeuta
Team Member
Mgr Joanna Jatulewicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Team Member
Lek. Med. Bogna Standerska
Dermatolog
Dołącz do #strefamedycyny

Poznaj ludzi z pasją, pracuj z najlepszymi specjalistami, twórz wyjątkowy zespół.