Porady

Odchudzanie oraz modelowanie sylwetki z głową i pod okiem specjalistów

Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie wypowiadają wojnę „swoim nadprogramowym kilogramom”. Z pomocą przychodzi Internet, informując nas o coraz to nowych metodach walki z nadwagą. Często jednak we wszystkich działaniach brak jest spojrzenia długofalowego, nastawionego nie tylko na szybką utratę wagi, ale i na zdrowie oraz kondycję skóry. Jak zatem podejść do tematu odchudzania, aby móc cieszyć się zgrabną sylwetką, nie wyniszczając swojego organizmu?

Najważniejsza jest taktyka oraz konsekwencja

Należy pamiętać, że odchudzanie jest procesem długotrwałym i w wielu przypadkach polega na przemodelowaniu, a czasem nawet całkowitej zmianie dotychczasowego stylu życia. Aby ciało zaakceptowało zmianę nawyków żywieniowych potrzeba około dwóch miesięcy, a na ich utrzymanie kolejne sześć.

Mądrze zbilansuj swoje posiłki. Skorzystaj z porady dietetyka

Zdrowa dieta składa się z szeregu różnorodnych produktów. Muszą znaleźć się w niej warzywa i owoce, ale również mięso (także czerwone będące źródłem najlepiej przyswajalnego żelaza). Organizm ludzki potrzebuje balansu pomiędzy dostarczanymi węglowodanami, tłuszczami i białkiem. Nie należy stosować głodówek, podczas których bardzo spowalnia się metabolizm, a powrót do normalnego odżywiania powoduje szybki przyrost wagi ani monodiet, które prowadzą do deficytu składników odżywczych, niezbędnych dla zdrowia.

Przygotowując swój organizm do diametralnych zmian, warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz zasięgnąć porady specjalisty. Na podstawie badań oraz indywidualnych preferencji, dietetycy ustalą program żywieniowy i zadbają o zbilansowaną dietę, a w oparciu o dzienny cykl aktywności, przedstawią pożądane godziny spożycia posiłków.

Pozbądź się nadmiaru wody z organizmu

Przede wszystkim dużo pij – każdy posiłek powinien być poprzedzony oraz zakończony szklanką wody. Skorzystaj również z drenażu limfatycznego, który pomoże pozbyć się nadmiaru wody z organizmu oraz zredukuje zastoiny limfatyczne. Drenaż może być stosowany w formie manualnej – ręcznie lub mechanicznej jako pneumatyczny ucisk, znany pod nazwą drenażu limfatycznego BOA bądź masaż podciśnieniowy znany jako endermologia. Drenaż limfatyczny BOA to zabieg, w którym napełniające się powietrzem komory rękawów pobudzają przepływ płynów ustrojowych, odprowadzając ich nadmiar do węzłów limfatycznych i pozbywając się ich z organizmu. Zabieg dodatkowo przyspiesza proces oczyszczania organizmu, poprawia metabolizm, redukuje cellulit, ujędrnia skórę, zapobiega jej wiotczeniu oraz odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Endermologia to zabieg z zastosowaniem technologii masażu podciśnieniowego wzbogaconej niskoczęstotliwościowymi drganiami akustycznymi, który w obszarze funkcji drenażu usuwa nadmiar wody, redukuje obrzęki i usuwa cellulit wodny.

Zaprzyjaźnij się z ruchem

Podczas odchudzania zaleca się każdą formę ruchu. Najbardziej efektywna jest jednak aktywność fizyczną w postaci aerobowego treningu wysiłkowego angażującego duże grupy mięśniowe (nordic walking, trening marszowy na bieżni, jazda na rowerze, pływanie, aerobic). W treningu należy uwzględnić konieczność zwiększenia wydatku energetycznego przez zwiększenie częstości ćwiczeń oraz stopniowe wydłużenie czasu wykonywania ćwiczeń wytrzymałościowych aerobowych.

W celu wzmocnienia efektów osiąganych dzięki ćwiczeniom, możesz również zastosować trening mięśniowy Super Indukcyjną Stymulacją, stanowiący innowacyjną technologię wykorzystującą pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności w modelowaniu i ujędrnianiu wybranych parti ciała. SIS to skuteczna metoda zwiększenia objętości mięśni, ich lepszego napięcia i widoczności, dzięki wywołaniu oraz utrzymaniu przez wiele sekund skurczy supramaksymalnych. Dodatkowo, intensywny trening mięśniowy wytwarza zwiększone zapotrzebowanie energetyczne, uruchamiając proces lipolizy, tym samym spalając tkankę tłuszczową znajdującą się w sąsiedztwie kurczących się mięśni.

Kriolipoliza, szok termiczny i masaż wyszczuplający w walce z nadwagą

W procesie odchudzania coraz częściej wykorzystuje się również stymulację różnymi bodźcami fizykalnymi i mechanicznymi stanowiącymi uzupełnienie aktywności ruchowej.

Najbardziej popularne są masaże wyszczuplające i antycellulitowe, które mogą być wykonywane przy użyciu rąk terapeuty lub baniek chińskich. Masaż ręczny wykorzystuje techniki masażu klasycznego mające za zadanie rozbicie komórek tłuszczowych, znajdujących się w tkance podskórnej, odprowadzenie toksyn i zalegającej chłonki oraz poprawę ukrwienia. Za pomocą technik ugniatania, uciskania czy oklepywania można modelować i wyszczuplać sylwetkę. Masaż podciśnieniowy bańką chińską jest modyfikacją technik masażu z wykorzystaniem specjalnej gumowej bańki próżniowej. Masaż ten pobudza krążenie, wpływa na szybszą przemianę materii oraz rozbija tkankę tłuszczową i redukuje cellulit.

Obecnie jednym z najbardziej skutecznych i nieinwazyjnych zabiegów redukujących podskórną tkankę tłuszczową, dostępnych na rynku tzw. kosmetologii estetycznej, jest zabieg szoku termicznego (technologia Cryo-T-Shock), który wykorzystuje naprzemienne zastosowanie zimna (krioterapii) i ciepła (obróbki hipertermicznej) w celu wywołania intensywnej przemiany materii w komórkach. Pod wpływem niskich temperatur dochodzi do obumarcia komórek tłuszczowych (tzw. apoptozy), które następnie w postaci składników prostych – glicerolu i kwasów tłuszczowych są trawione przez wątrobę. Technologia zwana kriolipolizą sprawdza się szczególnie w miejscach skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, pozwalając na skuteczne usunięcie nadmiaru lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wybranych fragmentów ciała.

Share